Eşim kişisel temizliğine hiç dikkat etmiyor. Tiksiniyorum!

0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 Ocak 2017 Aile & Evlilik kategorisinde SIMGE sordu
Selamlar. 12 yıllık evliyim eşim çok iyi hemen her konuda anlaşıyoruz fakat kişisel temizliğine hiç dikkat etmiyor. Her gün mutlaka tartışıyoruz. Yani aslında ben söylerim ama o pek takmıyor. Mesela, ben söylemezsem tırnaklarını kesmez, uzadıkça uzar. Her gün duş almaz, çamaşırlarını sık değiştirmez, ter kokar. Çoraplar zaten hep ortalıkta hiçbir şeye elini değip düzeltmez, kaldırmaz. Buna benzer bir sürü şey… 3 çocuk var, malum ev çok dağılıyor ama yıkılsa umurunda olmaz. Kırılan, çıkan eşyaları yapmaz, tamire de götürmez. Her gün bunlar yüzünden laf söylemekten sıkıldım. Kalede almıyor zaten alışmamış da, böyleymiş de… Gerçi annesi de çok pis. Sizce ne yapmam lazım nasıl yola getirebilirim? Çünkü artık ya o değişecek ya da ben kanser olacağım. Gerçekten çok üzülüyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 Ocak 2017 konusuyorum cevapladı
Severek mi evlendiniz görücü usülü mü bilmiyorum ama insanlık olarak genel bir sorunumuzdan bahsetmek isterim. Aşık olduğumuz insanları bir süre sonra neden değiştirmeye çalışıyoruz? O senin sevdiğin, istediğin. Şunu yapmıyor bunu yapmıyor. Yapmazsa ben kanser olacağım. Bu nedir Allah aşkına... Hiç mi orta yolu yok :) Biraz sağduyulu, hoşgörülü olmak lazım. Umarım sorununuzu en kısa zamanda giderirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 Ekim 2017 Sibel cevapladı
Benim eşim de anne evinde çok şımarık yetişmiş, arkasını toplayan hep olmuş. Giysileri giyer giyer ortalığa fırlatırmış. Evlendiğimizde biraz düzelmişti ama bazen yine yapıyor. Mesela geçen gün pantolonlarının hepsini dolaptan çıkarmış çünkü kıyafet takıntısı var, dağ gibi olmuştu pantolonlar yerde. Eve geldim şok oldum odayı resmen pantolon kaplamış ama ben hiç dokunmadım geldi sonra söylene söylene topladı. Dağıttıklarını toplamıyorum hatasını anlasın diye sonra kendi rahatsız olup topluyor.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
19 Temmuz 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Zuhal sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
21 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Kübranur sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
22 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Vildan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
4 Ekim 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Güler sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
27 Eylül 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Zuhal sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
27 Eylül 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Halide sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...