Üvey babam beni rahatsız ediyor

0 beğenilme 0 beğenilmeme
27 Eylül 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde Betül sordu
Merhaba ben 17 yaşında genç bir kızım, lise sona gidiyorum, 2 buçuk ay sonra 18 olacağım. Ben 2 aylıkken babam ölmüş, annem 3 yıl önce başka biri ile evlendi. Ben ilk başta babannemler ile kalıyordum geçen sene babannem ölünce annemle yaşamaya başladım. Üvey babamın hareketleri 3-4 aydır bana garip geliyor, diyorum kötü düşünme diye içimden ama sen görmeyeli çok güzellesmişsin vs falan diyor. Annem yokken ben otururken çok yanıma oturuyor odama bir anda giriyor vs. 1-2 aydır bunlar arttı, kızım kızım diyor ama beni sürekli annemden gizli süzüyor sanki. Anneme de birşey diyemiyorum emin olamadan hem emin olsam dahi annemin hiçbir maddi geliri vs yok ayrıca. Sürekli baba de vs diyor kocasına çok düşkün bana ne tepki verir bilemiyorum. Korkuyorum keşke kalacak başka yerim olsa ama yok. Bunu bir arkadaşıma daha anlattım o da bu sene sabret üniversite farklı şehir kazanalım kurtulursun diyor. 2 buçuk ay sonra 18'im zaten üniversite kazanır gider isem iyi olur ama sürekli tedirgin ve kötü hissediyorum. Sizce ne yapıyım?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
30 Eylül 2017 Serhat cevapladı
Canım kardeşim madem lise son sınıftasın derslerine öyle bir asıl ki on numara bir bölüm kazan şehir dışında. Sonra zaten atanman da kolay olur. Sonra al anneni de o kanıbozuğun yanından yeni bir hayata yelken açın. Ama bak ilk önceliğin dersler sakın unutma bunu, ona göre çalış. Bu arada odanı kilitle, odandan pek çıkma, sorarlarsa derslerim var vs de ve çok muhattap olmamaya çalış. Çığrından çıkarsa da son çare polise başvur. Sakın içine atayım falan deme. Korkma sana birşey olmaz. Ama tekrar ediyorum derslerine çok sıkı çalış lütfen. Sinirden klavyeye vurdum. Şerefsiz herif ah elimize bi verseler de bizde onu uzaktan uzun uzun bir süzsek.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
30 Eylül 2017 Busenur cevapladı
Sofrada ailecek oturduğunuz sırada de ki; "Geçen haberlerde okudum, bir adam bir kızı taciz, tecavüz etmiş. Kız bunu internete yaymış adamın fotoğrafıyla birlikte. Fotoğraf hızlıca yayılınca adamı meydanda yakalayıp linç etmişler, ip bağlayıp sürüklemişler, polisler bile kurtaramamış. Çok iyi olmuş bence." tarzında hikayeler anlat. Her ihtimale karşı yanında ufak çakı veya biber gazı taşı, evde bile cebinde dursun. Annen yokken onunla yalnız kalmamaya çalış, kalırsan da odanda dur kapıyı kilitle. Sana içecek getirirse içme, aklını kullanırsan o adamdan daha güçlü olursun.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
13 Ocak 2017 Aile & Evlilik kategorisinde songül sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
24 Aralık 2016 Kızlar Konuşuyor kategorisinde FreeGirl sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
1 Temmuz 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde Ayşe sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
9 Ekim 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde Rüya sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
2 Ağustos 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde Pınar sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...