Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
28 Ağustos 2017 Eğitim & Kariyer kategorisinde sevilay sordu
28 Ağustos 2017 düzenledi
Herkese merhaba. Ben 21 yaşındayım devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölümde okuyorum. 3 kardeşiz ve kardeşlerimden biri ilkokula diğeri de liseye gidiyor. Babam mart ayından beri işsiz annemde ev hanımı. İkisi adına da bir sürü yere iş başvurusunda bulunduk ama hiçbir geri dönüş alamadık (a101, bim vb. yerlere de başvurduk) sanırım yaşları büyük olduğu için tercih edilmiyorlar. Evimiz kira hiçbir mal varlığımız yok, kredi kartı borcumuz var. Akrabalarımız sağ olsunlar evin giderlerini karşılamaya çalışıyorlar. Ben büyük bir şehirde ailemden ayrı okuyorum. Geçen sene KYK’nın bursuna başvurdum çıkmadı. Bu senede tekrar şansımı deneyeceğim. Özel yerlerin burslarına da başvurdum ama çoğu yer sayısal bölümlere, mühendisliklere filan burs veriyor. Benim bölümüm sözel okulu bitirmeme 2 yıl kaldı mezun olduğum zaman öğretmen olacağım. Eylül ayında okulum açılıyor ama okuduğum şehire gitmek için yol param bile yok. Bu ay babam iş bulamazsa okulumu dondurmak zorunda kalacağım. O yüzden sizden ricam okuduğum bölümü de dikkate alarak burs alabileceğim kurum vakıf ya da kişiler hakkında yardımcı olmanız.

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
29 Ağustos 2017 ASUDE cevapladı
Selamlar, baban ve annen çalışmadığı için şu anda sosyal güvencen yok, dolayısıyla yaşadığınız yerin kaymakamlığından burs talep edebilirsin. Hali hazırda birçok kaymakamlık burs vermektedir. Burs başvuruları genellikle Eylül ayında oluyor. Kaymakamlık bursunun yanı sıra Türk Eğitim Vakfı bursuna bakmanı tavsiye ederim. Onunda burs başvurusu Eylül ayında. Ayrıca inşallah KYK'ya yurt için başvuru yapmışsındır. Bir de çoğu üniversitenin yarı zamanlı öğrenci çalıştırdıklarını biliyorum. Ayda en az otuz en fazla altmış saat kadar. Ücreti de genellikle saat başı 5 lira civarı hesaplanıyor. Aslında ülkemizde üniversite okumak zor gibi gözükse de inan çok fazla seçenek var. Sadece dikkatli ve çözüm yollarının farkında olmak gerekiyor. Kalbin daraldığında da bol bol "kapılar açan" anlamına gelen "ya Fettah" zikrini çek. İnşallah Allah sana da hayırlı kapılar açar.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Eylül 2017 Güven cevapladı
Selam, Cumhurbaşkanı'na yaz. Ben üniversite okurken yazdım yardımcı oldular. Rektör yardımcısı çağırdı direkt. Şucu bucu değil muhalifim ayrıca... Kesin dönüş yapıyorlar. Mutlaka değerlendir.

Bkz: https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanina-yazin

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
16 Şubat 2017 Eğitim & Kariyer kategorisinde GÜLCAN sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
24 Ocak 2017 Aile & Evlilik kategorisinde ayşegül sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
3 Ocak 2018 Eğitim & Kariyer kategorisinde DURU sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
28 Eylül 2017 Eğitim & Kariyer kategorisinde semra sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
27 Eylül 2017 Eğitim & Kariyer kategorisinde Aycan sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...