Herşeyi kafaya takmaktan nasıl kurtulurum?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Temmuz 2017 Kişilik & Karakter kategorisinde ŞenAy sordu
Merhaba, kızım iki aylıkken eşim vefat etti. Herhangi bir gelirim yok. Eşimin ailesi de maddi yönden destek çıkmayınca kendi ailemin yanına dönmek zorunda kaldım ama bir yıldır annem burnumdan getiriyor. Son zamanlarda çok hastayım artık bünyem kaldırmıyor. Küçücük bir lafı kafaya takar oldum sürekli evden kaçmak istiyorum ama nereye kadar takmayacağım diyorum bazen ama elimde değil. Annemin sürekli bağırıyor ağzından hiç güzel laf çıkmıyor. Bana evde kül kedisi muamelesi yapıyor. Gerçekten bıktım artık. Annem kız kardeşimi çok seviyor ondan bul diye büyük beddua etmiştim. Kız kardeşim evden kaçtı kulüplerde, barlarda siz düşünün ama yine bedduamı aldınız demedim. Son zamanlarda ruh sağlığım yerinde değil. Bir şeye odaklanamıyorum. Artık bir evim olsun istiyorum. Kayın babamda da iş yok. Miras hakkımızı vermiyor. Böyle de yaşanmıyor gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuğum kız çocuğu benden başka kimsesi yok, büğüdüğünde onun sağlam kafayla yanında olmak istiyorum ama kafayı yemek üzereyim. Sizce herşeyi kafaya takmaktan nasıl kurtulurum?

4 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Temmuz 2017 Emel cevapladı
Allah yardımcın olsun ama şuna emin ol herkes mutlu değil sahte gülücük dağıtan insanlar var hayat zor yaşamak zor dost var düşman var ayakta durmak zorundayız . Allah'ım yardımcımız olsun inşallah kimseye böyle dert vermesin.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 Temmuz 2017 Deniz cevapladı
Annen ile birlikte aile terapistine gitmenizi öneririm altından aklınıza bile gelmeyecek şeyler çıkabilir. Anneye düşman yaşanmıyor ayrıca kız kardeşiniz o durumdaysa anne de travma yaşıyor maddi gelirinizin olmaması da bir neden Allah yardımcınız olsun kızınızla sevdiğiniz şeyleri imkanlar dahilinde yapın gerekirse tedavi görün ve çalışmaya başlayın 3-5demeden kız çocuğu bu sonuçta sizin de kızınız var kardeşinize bedduanızı geri alıp tövbe edin unutmayın yaşattığınızı yaşamadan ölmezsiniz. Kızdığınız şeyi siz de yapmayın.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 Temmuz 2017 zamanyolcusu cevapladı
183'ü arayın siz. Yardımcı olabilirler belki.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 Ekim 2017 Katip cevapladı
Bu huyundan kurtulmak istiyorsan acilen senin zihninin dışında somut bir hayat olduğunun farkına varman gerekiyor
yani her şeyi kafanda yaşamaman gerekiyor. Hiçbir şey aslında beyninde kurduğun gibi değil, bunu terapiden sonra fark edeceksin tabii. Bunu da başarmak için yavaş yavaş kendinden uzaklaş, kendime emir vermeyi bırak, kendine yüklenmeyi ve en önemlisi kendini doldurmayı azalt. Üretken olmaya çalış, çalışmıyorsan evde birşeyler yap; örgü ör, ahşap boyama yap, mutfakta yeni lezzetler dene, yazı yaz yani kısacası üreterek beynini yor, seni üzen şeyleri düşünmekten vazgeç.
Kendine zaman ayırdığında, yeni şeyler keşfettiğinde kendini nasıl hissettiğine bir bak. Her gününü not al, hislerini yaz ve buna her gün devam et. Birkaç gün sonra yazdıklarını okumaya başla ve farklılık var mı gör. Her şey zamanla rayına oturacak, hemen olmayacağını da kafanın bir kenarına koy.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
15 Haziran 2017 Kişilik & Karakter kategorisinde Pınar sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
8 Şubat 2017 Kişilik & Karakter kategorisinde nurcan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
26 Kasım 2016 Kişilik & Karakter kategorisinde neslihan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
19 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Emine sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
22 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Sinem sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
15 Ocak 2018 Kişilik & Karakter kategorisinde NURDAN sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...