Eski sevgili nasıl unutulur?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
9 Haziran 2017 Aşk & Flört kategorisinde Orhan sordu
Uzun bir ilişki yaşadım. Çok fazla tartışmamız kavgamız olmuyordu çok sevmiştim o da çok seviyordu beni sonra kız okulu bitirip öğretmen olunca her şey değişti. Benden soğuduğunu sevgisinin bittiğini söyledi. Eli iki kuruş para görünce değişti, insan oğlu çiğ süt emmiş sonuçta... 6 ay önce ayrıldık ve ben başkasıyla görüştüğünü biliyorum ama bi türlü unutamıyorum başkasıyla da olamıyorum ne yapmalıyım? Onunla da artık olamam kafayı yiyecem. Eski sevgili nasıl unutulur bana yardım edin.

3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Haziran 2017 Berk cevapladı
Güzel kardeşim bu dünyanın orta direği ne sensin nede o bırak allahından bulsun. Eli para gördü diye değişen insan paranın çokluğuna göre azlığına göre yaşar. Parası bittimi yaşamı hasiyeti şerefi biter başın dik olsun kardeş!
0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Haziran 2017 zamanyolcusu cevapladı
Öncelikle kabul etmelisiniz. Ölümün olduğu bir dünyada bir şeylerin kalıcılığı sallantıdadır. İlişkiler başlar ve biter. Size düşen, bu ilişkiden almanız gereken dersleri alabilmenizdir. Geriye kalan acı da işin posasıdır. O posa zamanla zihninizden ve kalbinizden sökülüp atılır. Ancak bu, bir zaman meselesidir. Bu zamanı da hayatınızın geri kalan kısımlarıyla ilgilenerek ve insanlarla iç içe yaşayarak geçirmelisiniz. Çünkü her biten ilişki, insan yüreğinde bir boşluk açar. Geçmesi gereken zaman da o boşluğu neyle doldurduğunuza göre size farklı neticeler getirir. Eğer pozitif şeyler ve güzel anılarla doldurursanız, fark bile etmeden acıyı unutursunuz. Yok eğer derbeder takılmaya ve bunu beslemeye devam edecek bir yol çizerseniz, boşluk sizi bataklığınız haline gelir. İçine batmamak da hiç kolay olmayacaktır. Ayrıca size tavsiyem eğer inancınız varsa, o kişi için dua edin. Çünkü dua etmek, sevgiliyi geride bırakmayı fazlasıyla kolaylaştırır.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Ekim 2017 didem cevapladı
Ben birini çok sevdim çocukluk aşkımdı, hala aynı sokakta görüyoruz hep birbirimizi. Sevgimi beni hak etmeyen değmeyen biri. Onu unutamamaktan korkuyorum güvenimi o kadar sarsıldı ki kimseye güvenemiyorum. Bu hep böyle gider mi? Evlilikten bile korkar oldum. Çünkü onu içimden atamamaktan korkuyorum. Saygı çerçevesi içinde yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
3 Aralık 2016 Aşk & Flört kategorisinde speedygonzales sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Eylül 2017 Aşk & Flört kategorisinde Sinem sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
23 Haziran 2017 Aşk & Flört kategorisinde Arzu sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
8 Haziran 2017 Aşk & Flört kategorisinde Zuhal sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
1 Mayıs 2017 Aşk & Flört kategorisinde cansu sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
16 Nisan 2017 Aşk & Flört kategorisinde buket sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
17 Şubat 2017 Aşk & Flört kategorisinde Murat sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...