Sevilmeyi hak etmiyor muyum?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 Kişilik & Karakter kategorisinde Zehra sordu
Bir sıkıntım var ve burada içimi dökmek istedim. Herkesin derdi kendine büyük gelirmiş ya sanki bütün dünyadaki tek dert benimmiş gibi öyle yorgun öyle mutsuzum... Kendime  özgüvenim küçüklükten beri yok çünkü bir kolumu kaybettim ve protez kullanıyorum. Şükür kimseye ihtiyacım yok, güzel bi bayan olarak da görür çevrem ama maalesef bu da yetmiyor dış görünüşünde kusur olunca kimse beğenmiyor. Her şey dış görünüş mü sizce? Bazen benimle de ilgilenen oluyor ama ön yargılar engel oluyor, beni yanına yakıştıramıyorlar, çok acıtıyor bu düşünceler :( Sizce hep mutsuz mu yaşayacağım, ömür boyu bende sevilmeyi haketmiyor muyum?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Haziran 2017 Sevda cevapladı
Evli yada sevgilisi olan herkes mutlu değil önce mutluluğu lütfen şekillendirme. Başkasının sana yaşatabileceği birşey sanma. Ve neyi çok istersen imtihanın olur lütfen arzuların saplantıların olmasın. Allah yardımcın olsun herkesede sanada mutlu yuva nasip etsin.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Haziran 2017 zamanyolcusu cevapladı
Merhabalar. Bilesiniz ki aşık olan körleşir; aslında tek gördüğü kalptir. Kalbe de protez takılmadığına göre, dış görünüş değersizleşir. Tlc'nin İnanılmaz Bedenler adlı belgesel bölümlerinden birini hatırlıyorum. Adamın biri inanılmaz derecede kısa boyluydu. Ancak fiziksel olarak normal sayılabilecek oranlara sahip bir bayanla evlenmişti. Hem de bu haline rağmen. Üstelik cinsellik başta olmak üzere hayatları gayet mutlu devam ediyordu. Ayrıca adam kişisel gelişim kitapları yazıyor ve birçok yerde ilham verici konuşmalar yapmak için konferanslara katılıyor.

Yani diyeceğim o ki sizi evvela Yüce Rabbim seviyordur diye düşünüyorum. Bununla birlikte, fiziksel görünüşünüzü geride bırakabilecek oranda, diğer özelliklerinizi ortaya çıkarmaya bakın. Çünkü bu özelliklerin bırakacağı derin etkiler, fiziksel görünüşünüzün ötesine geçebilir. Bu durumda da pek çok kişi sizi sevmeye, size hayran olmaya başlayabilir.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
29 Haziran 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde DİLAN sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
19 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Haluk sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
21 Şubat 2017 Aşk & Flört kategorisinde Nihan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
15 Ocak 2018 Kişilik & Karakter kategorisinde NURDAN sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...