Testfoni Şikayet Hattı

1 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 Alışveriş & Hediye kategorisinde Sabriye sordu
Testfoni.com  sosyal medya üzerinden insanları habersiz üye yapıp para kazanıyor. Testfoni isimli şirketin Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal paylaşım alanlarında, en ufak bir açıklama yapmadan insanları ağına düşürür gibi habersizce üye yapılması ve cep telefon faturasına kullanmadığım bir işlem için ücret yansıması, bu ve bunun benzeri firmaların insanların üzerindeki tuhaf yaşamlarına son verilmesini istiyorum. Her ay cep telefonuma yansıyacak bu ücretlerden nasıl kurtulacağım?

12 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 Öznur cevapladı
Merhaba, aynı şey benimde başıma geldi. Sosyal medyada gezinirken karşıma çıkan; "hangi ünlüye benziyorsun?" reklamına tıkladım. Sonucunda hiçbir uyarı, bildirim ya da bilgilendirme yapılmadan direkt olarak "Testfoni.com için 56 TL mobil ödeme işleminiz başarıyla tamamlanmıştır" mesajı aldım. Neye göre aboneliğimi başlattı bu Testfoni? Hakkımızı aramak için hiçbir yerde muhatap olunabilecek bir iletişim numarası yok. Biraz araştırdım ve hemen herkesin aynı şekilde mağdur edildiğini gördüm. Yaptıkları ayıp, haksızlık. Faturama yansıtılan 56 TL'nin tarafıma ödenmesini talep ediyorum.
27 Temmuz 2017 misafir yorumladı
Merhaba şu an benimde başıma geldi geri ödeme aldınız mı bu nasıl bir saçmalıktır böyle birşey olabilir mi ya yeminle artık sihir bir siteye güven kalmamış
0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 Gökhan cevapladı
Testfoni.com gibi saçma bir uygulamaya yanlışlıkla girdim ve hattımdan bilgilendirme yapılmadan 56 TL yansıyacağı bilgisi aldım, hemen üyelik iptali yaptım ama haksız yere hattımdan 56 TL kesilmesine son derece kızgınım, gereğinin yapılmasını rica ediyorum yoksa hukuksal bir mücadele vermek zorunda kalacağım.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 Haziran 2017 Nilay cevapladı
Testfoni.com habersiz ve ikazda bulunmadan bir şekilde faturama 56 TL yansıtıldığını bildirmiştir. Bu usulsüzlüğe hat şirketlerinin de izin vermemesi, önlem alması gerekir. Hattıma yansıtılan 56 TL'nin tarafıma iadesini talep ediyorum. Böyle bir usulsüzlük olamaz. Parayı kolay kazanan insanlar değiliz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
21 Haziran 2017 Mehmet cevapladı
Yanlış basılan tek tuşla anında 56 TL'mizi alıyorsunuz. Testfoni nedir onu da bilmiyorum. Asgari ücretle zar zor yaşıyorum o 56 TL benim için çok şey paramı geri verin. Yoksa ne için ödeme yaptığımı bile bilmediğim bir şey için bunu benden tahsil etmeniz haksızlık. Paramı verin yoksa hakkımı her iki cihanda helal etmiyorum.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Temmuz 2017 Murat cakici cevapladı
Faturasız hatta gecin böyle bir sıkıntınız olmaz....vodafone gizli tarifeler yazın google amcaya çıkar...19 tl ye 600dk 3gb 1000sms  10tl ye tarifendeki paketi dolduruyon....faturalı kullanmak hep zarar etrafımdakiler harikatv, vidyofoni diye yerlere abone yapılmış hep ödediler 1 senedir faturasızım kafam rahat ve yükleme yaptıkca dakika ve internet geliyor hediye faturalı 10 sene kullandım hiçbirsey gelmedi...
0 beğenilme 0 beğenilmeme
22 Temmuz 2017 nahide cevapladı
Facebook'ta bugün dikkat ile ilgili bir test vardı onu yaptım sonucu telefonunuza gelen şifre ile Testfoni.com'dan öğrenebilirsiniz yazıyordu. Ben de telefon numaramı yazdım bir şifre geldi. Akabinde yine telefonuma Testfoni.com üyeliğiniz onaylandı diye ikinci bir mesaj ve akabinde de Testfoni servisinden 28 TL'lik mobil ödeme işleminiz gerçekleşmiştir. İptal etmediğiniz takdirde aboneliğiniz her ay otomatik olarak devam edecek diye yazıp iptal için iptal Mobi yazıp 7979'a gönder yazıyordu. Hemen Turkcell hesabımı kontrol ettim 28 TL anında hesaptan alınmış. Ben dişimle tırnağımla çalışıyorum. Bazıları bizleri saf yerine koyup hiçbir uyarı yapmadan yan gelip yatarak hesaplarımızdan anında paraları çekiyor. Onayım ve rızam alınmadan tahsil edilen paranın acilen hesabıma iade edilmesini rica ediyorum. Tüketici Hakları Koruma Derneğine ve gerekli makamlara başvuruda bulunacağım!
0 beğenilme 0 beğenilmeme
28 Temmuz 2017 Aydo cevapladı
Az önce benimde başıma geldi dikkat testi vardı face te ne kadar dikkatsiz oldugumu sonradan farkettim anında 56 tl çekildi si ne yaptınız bizden gasp edilen parayı almanın bir yolu varmı bilen varmı
1 Ağustos 2017 sefa yorumladı
Savcılıga Suc Duyurusunda BuLundum Sizde BuLunun Kat Kat FazLasını ALırız Resmen MiLLeti DoLandırıyorLaR
9 Ağustos 2017 bahar yorumladı
nasıl yaptınız suç duyurusunu bizde yapalım
0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Ağustos 2017 Melike cevapladı
Testfoni.com sitesi insanları mağdur ediyor! Facebook'ta gezinirken "40 yaşında nasıl görüneceksin" diye bir reklam görüp tıkladım ve tıklar tıklamaz habersizce sisteme üye olduğum ve faturama 56 TL yansıtılacağı mesajı geldi. Bu resmen usulsüzlük. Kesilen ücretin iadesini talep ediyorum. Aksi takdirde tüm yasal haklarımı kullanacağımı bildiririm.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Ağustos 2017 Hüseyin cevapladı
Kardeş beni de dolandırdilar 7 TL m gitti
0 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Ağustos 2017 HASAN cevapladı
HATTINIZIN MÜŞTERİ TEMSİLÇİSİNİ ARA TEST FONI TARAFINDAN HABERSİZ ABONE  EDİLDİM DERSENİZ ABONELİĞİNİZ İPTAL EDİLİYOR AYRICA KESİLEN PARA İADESİ YAPILIYOR..

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
27 Eylül 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Yenigelin sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
20 Haziran 2017 Teknoloji & Internet kategorisinde Yaren sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
19 Ocak 2017 Eğitim & Kariyer kategorisinde HÜLYA sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
5 Ekim 2017 Alışveriş & Hediye kategorisinde Aynur sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
30 Eylül 2017 Alışveriş & Hediye kategorisinde SEDA sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
26 Eylül 2017 Alışveriş & Hediye kategorisinde Fatih sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...