Eşimin ailesi benimle görüşmek istemiyor

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 Mayıs 2017 Aile & Evlilik kategorisinde MERAL sordu
Merhaba, ben 2 yıllık evliyim bazı sebeplerden dolayı eltim benim düğünümde evi terk etti. Ben 3 aylık evliyken de eltimi eşim ve ailesi ile almaya gittik fakat geri dönmek istemedi. Onun dönmemesi üzerine eşim ne oldu neden gelmedi diye sorunca kayınvalidem bir anda seninle ve eşinle de görüşmek istemiyorum dedi. Bana sen de gideceksin, ayrılacaksın dediler. Eşimde benim elimden tutup siz çıldırmışsınız dedi ve biz evimize geldik. 1 buçuk yıl görüşmedik ama eşim 3 aydır ailesiyle görüşüyor. Eşimin ailesi benimle görüşmek istemiyor. Eşimde ailesine gideceğini bana söylerken çekiniyor. Her ne kadar da onlar senin ailen tabii ki görüşeceksin desem de anlatamıyorum. Sizlere sorum ise eşimin doğum gününe ailesini de davet edip bir barış sağlamalı mıyım?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 Mayıs 2017 kizlarsoruyor cevapladı
Selam. Bence çok güzel bir fikir. Kesinlikle çağır derim. Gelmezlerse onların ayıbıdır. Sen kocanın gözünde kat kat değerli olursun. Gelirlerse de aynı şekilde... Zaten kocan seni seçerek ailesine tepkisini göstermiş...
0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 Ekim 2017 Saime cevapladı
Bizde eşimin ailesiyle 3 yıllık evliliğimiz süresince nedense hep sorunlar yaşadık. Eşimin ailesi eşimi yıpratacak çok şey yaptı ve sürekli yalanlar konuşmaları yüzünden çıkan sorunlar ve maddi manevi destek olmamaları derken tüm ipler bir anda koptu. Eşim ailesiyle ilk başta görüşmek istemedi ama anne ve babası olduğu için görüşmek zorunda olduğunu söyledik hep. Eşim şuan ailesiyle görüşüyor, o da bir yabancıyı arar gibi aydan aya "Nasılsın, iyimisin kapat şeklinde." Bu duruma gerçekten çok üzülüyorum eşim bunları hakedecek bir yapıda değil. Seni çok anlıyorum, eşimin ailesiyle görüşmeyi ve iyi olmayı bende çok isterdim ama bazen karşı taraftan atak gelmesi gerekiyor yoksa bu durumu da kullanıp senin tepene çıkabilirler.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Eylül 2017 Aile & Evlilik kategorisinde büşra sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
21 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde serpil sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
16 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde saadet sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
22 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Sinem sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
18 Temmuz 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde Tülay sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
3 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde tuğba sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...