Boşandıktan 3 ay sonra beni aldattığı kadınla evlendi

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 Mart 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Meltem sordu
Arkadaşlar 1 yıl önce 5 yıllık evliliğim bitti ve bir tane oğlum var. Eşim olacak pislik boşandıktan 3 ay sonra beni aldattığı kadınla evlendi hemde utanmadan düğün yaptı sonra beni her yerden engelledi. Çocuğunuda ne aradı ne sordu. 1 aydır sürekli arıyor mesaj atıyor "vicdanın hiç rahat değil, oğlumu çok özlüyorum" vs diyor. Çocuğu dedesi yanına götürüyor orada görüyor. Şimdi de akşamları eve gelip görmek istediğini söylüyor ama ben kabul etmedim. Değil yüzünü görmek sesini duymaya bile tahammüllüm yok. Bir de sürekli "biliyorum beni seviyorsun, unutmadın" deyip duruyor. Sizce amacı ne ya da ben nasıl davranmalıyım şimdiden teşekkürler.

5 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Mart 2017 meleklermekani cevapladı
Canım erkekler evlenince (hepsi değil) özellikle çocuk olduktan sonra kadın kendini saldığından, çocukla ilgilenmekten helak olduğundan ya da benzer sebeplerden eşine ilgisi azalır. Dışarıdaki kadın cazip gelir. Onunla tabii ki daha iyi anlaşır, kadın ona daha iyi davranır, çene yapmaz, hep bakımlıdır yani senden her konuda daha iyidir. Aynı eve girmeyip, sorumluluklar olmadan bir kafede muhabbet ederek ne kadar kötü olabilir ki! Ama ne zamanki aynı eve girmiş anyayı Konya'yı anlamış! Senin kıymetini anlamış. Ona sırt dönmek çok keyifli olur ama çocuğunuz olduğu için bir şey diyemem  (aslında kadından intikam almak için de iyi bir fırsat.)
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Mart 2017 konusbe cevapladı
Seninle boşanması başka biriyle evlenmesi de bir duruş desek ama çocuğu babasız bırakmaya ya da annesiz bırakmaya herkes günahsız çocukların çok çok etkileneceğini düşünmeden böyle hareket ederek sonra özleyip geri dönüp dönmemesi bir şeyi değiştirmeyeceğini bilmeli ve Allah onu kırdığı yerden kıracağından şüphesi olmasın. Bence Allah'a havale edip o masum çocuk 1 dakikada mutlu oluyorsa görmesine izin ver.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Mart 2017 Cansu cevapladı
Maddi olarak yardımcı oluyorsa göster. Ama hiç bir şekilde faydası yoksa asla gösterme. Pislik kocan pişman olmuş anlaşılan sana dönmek istiyor. Denenmişi tekrar denemenin anlamı yok. Bir kitap iki defa okunmaz, okunsa da sonunu bildiğin için tat vermez.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 Haziran 2017 zamanyolcusu cevapladı
Öncelikle sizi niçin aldattığı ve bununla bağlı soruların cevaplarını bilmiyoruz.

Lakin bu davranışlar pek güzel değil. Üstelik vicdanından dolayı bunu yapıp, vicdan rahatlayınca ilgisizliğe devam etmesi muhtemel. Gerçi şu an zaten ilgi gösterdiği de söylenemez. Hadi onu da geçtim; evlendiği kişinin, bu insanın sizinle olan bu iletişimi ve bu isteklerinden haberi var mı, onu da sormak lazım.

Onu bunlardan ötürü affedip affetmemek size kalmıştır. Bu sizin hakkınız, sizin kararınız. Elbette affederseniz, hakkınızı helal ederseniz büyüklüktür, sevaptır.  Öte yandan bana kalırsa iletişiminizi asgaride tutun. O asgariyi de evladınız için canlı tutun. Çünkü o çocuğun her iki ebeveynine de ihtiyacı var. Kişisel olarak merhaba, merhabanın ötesine geçmeyin bence.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
7 Ekim 2017 Zekiye cevapladı
Bana kalırsa seninle barışmak istiyor. Ben olsam bana bunları yapan bir adamı asla evime almazdım. Çocuğuyla da görüşmek istiyorsa gelsin kapıdan alsın ve dışarıda görüşsünler. Bu konuşmaların önünü de kesmezsen devamı geleceğe benziyor. Sana bunları yapan birinden hayır gelmez bacım. Kendine yeni bir hayat kurmuşsun ve buna alışmışsın, neden tekrar hayatına bu adamı sokup rahatını bozasın? Bak rahatına...

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
21 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde serpil sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
15 Temmuz 2017 Aile & Evlilik kategorisinde sinem sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
23 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Burçak sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
15 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Buse sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
12 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde seher sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
26 Aralık 2016 Aile & Evlilik kategorisinde Sema sordu
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...