Eşim sürekli kilolu olduğumu söylüyor

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Şubat 2017 Sağlık & Yaşam kategorisinde Gülay sordu
Merhaba acil olmasa bu saatte sormazdım. Lütfen kırıcı yorum yapmayın. Evliyim eşim kilolarımdan çok rahatsız. Sürekli bana şişko diyor çok üzülüyorum. Nasıl kilo vereceğimi de bilmiyorum. Diyete dayanamıyorum lütfen bi fikir verin ne yapabilirim? Bir de eşim bana çok yalan söylüyor, kalbimi çok kırıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Acil taktik istiyorum ama ötle taktik maktik yok bam bam bam falan değil. Harbi taktik istiyorum. Bu arada 68 kiloyum. Şimdiden teşekkürler.

3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
26 Şubat 2017 Birsen cevapladı
Canım ben iki çocuk doğurdum 66 kilo oldum boyum 1.49 cm oğlum 18 aylık olunca kilo vermeye karar verdim ilk önce karar vereceksin. İlk başladım iki kilo verdim sonra bıraktım. Daha sonra bi baktım 1 kilo daha vermişim sonra aynadaki kendimden rahatsız oldum tekrar tartıldım ve yarım kilo almışım. Sonra vereceğim kiloları dedim azmettim ve 2 haftada 3 kilo verdim ve hala da diyetteyim. Az yiyorum tatlıyı, hamur işini yani karbonhidratlı yiyecekleri kestim mecbur kalınca yiyorum ama çok az. Bol su içiyorum ve yeşil çay tüketmeye çalışıyorum sporda elimden geldiğince yapıyorum toplam 5 kilo verdim ve öz güvenim geldi çünkü 4 yıl üst üste çocukların oldu kilo veremeyeceğimi düşünüyordum. Alışveriş bile yapıyordum ki kocam halimden memnundu ama ben değilsin ve şimdi kendimi harika hissediyorum verilecek 10 kilo daha var ama sabredeceğim ve vermeye çalışacağım. Sabret, karar ver ve başla.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
26 Şubat 2017 SAHRA cevapladı
Selam, ben 18 kilo verdim. Az yiceksin tek çözüm az yemek başka türlü veremezsin. Ben spor yapmadim. Sadece az yedim. Ilk başlarda vermezsin belki ama bir süre sonra verirsin. 68 kilo çok değil ama boyun kısa belli ki. 1.50 boyundaysan çok gorune bilir. Ha bide bol bol su iç. Acı cehre kullan ama dikkatli kullan arastir. Bazıların da yan etki yapabiliyo. Yemeklerine aci kullan. Eğer çok acikir canin tatli şeyler isterse. Tarcin, karanfil , zencefili kaynat iç. Şeker atma içine ama. Mesela yemekte çorba tuket yanında su olsun. O karnını sisirir. Bir de yağsız yogurdun içine soda kat ye uyumadan önce.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
7 Ekim 2017 Hamit cevapladı
Seni seven sana değer veren insan seni olduğun gibi kabul eder. Aile hayatınızı ve eşinizi bilmiyorum o yüzden bu konuda yorum yapmak yanlış olur ama seven insana karşısındaki insan dünyanın en güzeli gelir. Ben kendimden biliyorum. Ama insandan insana değişkenlik gösterir mi bilemiyorum. Şahsen benim sevdiğim 60 kilo da olsa 90 kilo da olsa benim sevdiğim canım sevdiğim

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
7 Ağustos 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Yağmur sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
13 Temmuz 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Hülya sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
23 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Gizem sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
7 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde SELDA sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
6 Şubat 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde merve sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
16 Şubat 2017 Sağlık & Yaşam kategorisinde Nesrin sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...