Babamı görmek bile istemiyorum

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Şubat 2017 Kişilik & Karakter kategorisinde Esra sordu
Merhaba, 22 yaşındayken annemi kanserden kaybettim. Kızkardeşim 16 yaşındaydı. Babam anneme çok eziyet etti. Küfür dayak hakaret. Lisede tanıştığım çok düzgün mütevazi bir çocukla 10 yıllık beraberliğin ardından 27 yaşında evlendim. İyikide evlenmişim. Annemin dualarında tarif ettiği bir damat. Şimdi hamileyim. Babamla sorunlarımız devam etmekte. Kız kardeşim bekar. İyi bir üniversitede eğitim görmekte. İstediği bir araba vardı aldı. Annemin ardından 2 yıl sonra dedemide kaybettik. Tüm mirası bana ve kardeşime kaldı. Babam ben evlenirken Parası olduğu halde manevi olarak bile destek çıkmadı, yetim gibi bıraktı, hiçbir şeye karışmadı. Biz ona dedemden kalan evin tapusunu istedi verdik ayrıca annemden kalan araba vardı biz kullanıyoduk, tam kardeşim ehliyet alıcak sattı. Bankada çok parası var ama kadınlarla görüşüyor görüyoruz, parası olmasına rağmen kadınlar katlanmıyor. Eşimin aileside belli etmesede babamın para konusundaki bu tavrını başıma kakıyor. Onlar herşeyimiZe koşuyo çünkü. Benim şu an ihtiyacım yok ama kardeşim okuldan tatile her geldiğinde o evde babamla kalmak zorunda ve kardeşimi o evde huzurla oturtmuyor. Şimdide bizden 40 bin lira değerinde araba istiyor. Bu nedenle kavga ettim ben ama kardeşim arada kalıyor ve çok üzülüyorum. Biz küçükken çok zorluk çektik.1ay doğru düzgün işe gitmedi, annem çalıştı bizi okuttu. Annem kayınvalidesiyle dahi herkesle ılımlı uyumlu bi insandı ama babam kendi ailesiyle bile anlaşamıyor. Ömrü hep isyan etmekle geçti. Kendi annesini, karısını beğenmezdi, şimdide sıra bize geldi bizi beğenmiyor. Annem yıllarca babamı idare etti. Kardeşim için napabilirim? Çok üzgünüm bunu söylüyorum ama bazen ölüm gerçekten temizlik. 1 ay sonra doğumum olacak, babamla nerdeyse 6 aydır ben görüşmüyorum, görüşmekte istemiyorum. Sizce ne yapabilirim?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Şubat 2017 meleklermekani cevapladı
Kardeşim tatillerde yanına gelsin. O adamla aynı evde ne işi var? Zaten huzur da vermiyormuş. Hem okulu bitince iyi de bir işe girer sonra da Allah nasip ederse senin evinden gelin çıkar. Sen onun küçük annesisin, kardeşine sahip çıkmalısın.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
20 Haziran 2017 zamanyolcusu cevapladı
Kardeşiniz niçin sizinle birlikte kalmıyor? Sonuçta babandan herkes şikayetçiyse, o zaman kardeşin tatil zamanlarında gelip sizde kalsın. Okul varken de yurda falan girsin. Babanıza zırnık koklatmayın artık.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
10 Ocak 2017 Kişilik & Karakter kategorisinde eLa sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
20 Haziran 2017 Aile & Evlilik kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
16 Mayıs 2017 Kızlar Konuşuyor kategorisinde gizemli sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
4 Şubat 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Selda sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
15 Ocak 2017 Aile & Evlilik kategorisinde Ayşegül sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
Konusbe.com'da Soru Sor, üyelerden anında, samimi ve dürüst cevaplar al. Her şeyi sor, öğren ya da tavsiye ver.
Sohbet
...